Установка вентилятора в ванні и туалеті .

В даній статті ми поговоримо про примусову вентиляцію в туалеті і в ванній кімнаті . Примусова вентиляція це коли в вентиляційний канал вставлений вентилятор  . В цій статті ми розглянемо базові моделі вентиляторів які доволі часто використовуються і схеми їх підключення .

Чи потрібна примусова вентиляція ?

Примусову вентиляцію необхідно робити тоді коли звичайна вентиляція не є дієвою . Першими признаками того , що вентиляція не справляється зі своїм завданням це запотівше дзеркало , конденсат на стінах .
Якщо ви зіткнулися з цією проблемою , перш за все вам необхідно перевірити на справність вентиляційний канал . Він перевіряється досить легко , для цього до вентиляційного каналу потрібно піднести підпалений сірник . Якщо він затухне , значить з вентиляційним каналом все гаразд , просто він не справляється з даною площею приміщення . І в таких випадках потрібно встановлювати примусову вентиляцію . А якщо сірник не потухне , то необхідно чистити вентиляційний канал . Для цього на даху в вентиляційний канал опускають конусоподібну гирю .

Вентилятор в туалеті .

Я рекомендую встановлювати вентилятор в туалеті таким чином , щоб ви зайшли у туалет , включили світло і автоматично включився вентилятор . Вийшли з туалету , виключили світло і тим самим виключився вентилятор . Є ще такі вентилятори , які після виключення світла ще деякий час працюють  , сам час ви наводити можете власноруч. Вони називаються вентиляторами з таймером . На мою думку, вентилятор з таймером в туалеті є більш ефективнішим ніж звичайний . І коштує він не набагато дорожче від звичайного .   

Схема підключення вентилятора в туалеті . Вентилятор з таймером .

На даній схемі зображено класичну схему підключення вентилятора . Де включаєш вентилятор разом з світлом і виключаєш також разом . Схема є досить простою . Тут необхідно паралельно підключити вентилятор разом з освітленням . Нуль з розподільної коробки іде прямо на освітлення і вентилятор , а фаза через вимикач .

На цій схемі зображено підключення одношвидкісного вентилятора з таймером . Дана схема є трішки складнішою за попередню . З розподільної коробки , напряму до вентилятора йде фаза і нуль ,а до лампочки тільки нуль . А через вимикач до лампочки і вентилятора йде фаза . Лише фазу яка йде через вимикач до вентилятора потрібно під'єднати до клеми яки позначена на вентиляторі як LT . А час , який повинен працювати вентилятор після відключення світла , регулюється безпосередньо на самому вентиляторі .   

Вентилятор в ванні

Вентилятор в ванні можна підключати такими методами як  описано вище , а можна ще іншими . Про інші методи підключення вентилятора ми зараз і поговоримо .
 Якщо вентиляція в ванній більш – менш нормальна , а необхідність включення примусової вентиляції тільки потрібно під час прийняття душу або ванни , тоді я вам рекомендую наступні схеми підключення примусової вентиляції .
Одна з яких , це вентилятор з зовнішнім вимикачем . Він і слугує як перемикач швидкостей в деяких моделях вентиляторів . Принцип роботи вентилятора полягає в тому , що він не працює постійно . Ви його включаєте тоді коли в цьому є необхідність . Зазвичай вимикачем служить шнур який знаходиться на зовні . Смикнувши його ви зможете вимкнути вентилятор або перемикнути швидкість . Даний вентилятор є досить практичним   тому, що в ванній кімнаті немає потреби в постійно включеному вентиляторі .    
Досить схожим на попередній спосіб підключення є наступний спосіб. Ви вимикаєте вентилятор не безпосередньо на вентиляторі ,смикнувши за мотузок ,а перед входом в ванну кімнату . Для цього при вході кладеться двухклавішний вимикач , де перша клавіша відповідає за освітлення в ванній кімнаті , а друга за сам вентилятор .
Далі ми розглянемо схеми підключення вентилятора цих двох методів .

Схема підключення вентилятора з зовнішнім перемикачем .

Схема є досить простою . Тут напряму від розподільної коробки йде фаза і нуль до вентилятора .

Схема підключення вентилятора до вимикача .

Нуль напряму від розподільної коробки йде на вентилятор . А фаза до вентилятора йде через вимикач .

Установлення вентилятора .

Коли вже ми підключили наш вентилятор , залишається справа за малим , установити вентилятор . Зазвичай у такі вентиляційні канали нам і треба установлювати вентилятор .

Знімаємо верхню кришку вентилятора .

На тильну сторону вентилятора мажемо клей . Це може бути силікон , рідкі цвяхи тощо .

Прижимаємо до стіни і тримаємо приблизно одну хвилину , після чого відпускаємо .  

Прикручуємо верхню решітку .

 

Статті по темі :

 

©2015 mojdom.net.ua

Розділи

Фотоальбоми

Інформація