Підключення електролічильника .

Електролічильник призначений для обліку витрати електричного струму і виміри ведуться в кВ/г . Електролічильники бувають однофазними і трьохфазними . В даній статті ми і розглянемо схеми підключення однофазних і трьохфазних електролічильників .

Схема підключення однофазного лічильника .

На даному рисунку зображено схему підключення однофазного лічильника . Дану схему можна використовувати при підключенні всіх однофазних електролічильників в незалежності від їх типу  (електронні , індукційні ) .

Такий лічильник підключається досить просто . В клемній колодці в електролічильнику є чотири контакти . До першої  клеми підходить фаза , а друга клема це вихід фази на споживача . Третя клема – вхід нуля на лічильник , а четверта – вихід нуля на споживача .  

Схема підключення однофазного лічильника

Схема підключення трьохфазного лічильника .

Трьохфазний лічильник використовують в тих випадках коли є потреба в 380 В . Його  використовують  ще в тих випадках коли в квартирі , або будинку живе декілька сімей . Так як електронний трьохфазний лічильник може вести облік електричного струму по кожній фазі окремо . Дану схему зображено на рисунку .

Схема підключення трьохфазного лічильника

На відміну однофазним електролічильникам трьохфазні мають різні схеми підключення . Все залежить від типу лічильника .  Лічильники прямого включення підключаються без трансформатора струму . Такі лічильники повинні мати струмовий номінал більше 5А . А електролічильники які мають струмовий номінал 5А можуть підключатися як з трансформатором струму  так і без нього . Такі лічильники називаються універсальними .

Схема підключення трифазного електролічильника прямого включення:

Схема підключення трифазного електролічильника прямого включення

Схема підключення трифазного електролічильника через трансформатори струму:

Схема підключення трифазного електролічильника через трансформатори струму

 

Статті по темі :

 

©2015 mojdom.net.ua

Розділи

Фотоальбоми

Інформація