Вибираємо правильний колір для штор

Давно доведено, що колір відіграє величезну роль у житті людини. Вся краса і гармонія нашого світу сприймається людиною саме через колірні поєднання. Людське око здатне сприймати тисячі відтінків кольору, причому часто на рівні підсвідомості. Колір надає позитивне або негативне значення на весь психоемоційний стан людини. Не секрет що під впливом одного кольору у людини піднімається працездатність, поліпшується настрій, в той же час як інший може вплинути

як підібрати колір штор

по-іншому - викликати пригнічення духу, а то і зовсім привести до стресового стану. У психіатрії навіть існують психологічні колірні тести, за допомогою яких визначають тип особистості людини, його пристрасті, схильність до того чи іншого роду діяльності і навіть можуть виявити психічні та психологічні відхилення або захворювання. Часто людина помічає, прийшовши в те чи інше місце, появу почуття дискомфорту або, навпаки, підняття настрою і не здогадується, що такий вплив на нього чинять колірні рішення інтер'єру цих приміщень.

Тепер стало зрозуміло, що підходити до вибору колірного рішення інтер'єру необхідно виходячи з деяких правил, за допомогою яких можна зробити свій будинок затишним і комфортним для проживання.

Зміст:

 

Вплив кольору штор на простір кімнат

Після проведення ремонту виконують декорування кімнат текстилем і важливу роль тут відводять шторам. Кімната без штор виглядає абсолютно нежитловою, голою, навіть незважаючи на заповненість її меблями. Чому ж це так? Напевно, на рівні підсвідомості людина сприймає свій будинок як притулок від життєвих бур. А притулок, як відомо, має бути закритим від зовнішнього світу з усіх боків. І тут вікна, не прикриті шторами, викликають у нього почуття неспокою і незахищеності. Тому правильно підібрані

штори коричневого кольору

штори, що роблять кімнату затишним маленьким світом, для кожної людини дуже важливі. За допомогою кольору можна трішки розсунути межі кімнати, якщо вона візуально здається не дуже великою. Для цього необхідно вішати штори теплих пастельних тонів, вони наповнять її світлом і відчуттям широти простору. Можна візуально кімнату витягнути вгору, якщо штори будуть з вертикальними широкими смугами. Причому краще, якщо вони будуть висіти на прикріпленому безпосередньо на стелю карнизі.

 

Поєднання кольору в інтер'єрі

Неписані правила по підбору кольору штор свідчать, що вони повинні бути обрані в тій колірній гамі, в якій виконано весь текстиль в кімнаті. Тобто якщо це зал або вітальня, то штори можуть відповідати кольору накидок на крісла і дивані, паласа або килима на підлозі і т. Д. Однак сучасні дизайнери не прив'язують так жорстко колір штор до кольору всього текстилю. Штори можуть бути в одній тональності з яким завгодно предметом в кімнаті, наприклад, з набором меблів або кольором шпалер. Створити гармонію кольору в інтер'єрі кімнати і тим більше самостійно підібрати до нього штори досить складне завдання, іноді зовсім непосильне для деяких жінок. Тому краще всього звернутися за допомогою до стилістів інтер'єрів, вони професіонали своєї справи і можуть вирішити найважчу задачу.

Колір штор в спальні

Існує рішення, яке досить універсально для будь-якого варіанту інтер'єру. Якщо в кімнаті досить велика кількість предметів, причому кожен з них сам по собі самодостатній в плані кольору, але з'єднатися в загальну гармонію у них не виходить, то саме штори можуть об'єднати всіх їх в одне ціле. Для цього необхідно вибрати центральний і найбільш великий предмет у кімнаті (наприклад, це буде гарний великий диван) і в тон йому вибрати колір штор. Кімната відразу перетвориться, і весь інтер'єр придбає закінчений вигляд.

 

Як колір штор впливає на економію

Облаштування будинку досить витратне заняття, на декор йде багато сил, часу і, звичайно, грошей.

Штори бузкового кольору

При бажанні можна заощадити, застосовуючи нехитрі прийоми вибору аксесуарів для дому. Так, варіант вибору штор під колір шпалер - це можливість отримати невелику економію на виборі дорогих шпалер. Їх потім шкода міняти, адже дорогі шпалери надзвичайно якісні, а один і той же колір стін впродовж багатьох років може і набриднути. Тому краще вибрати шпалери середнього класу і до них вже підібрати штори.

Штори жовтого кольору

Звичайно, можливо, і не варто прив'язувати колір штор до кольору шпалер, адже шпалери зазвичай міняють досить часто, а штори, особливо виконані з дорогої тканини, служать набагато довше. У той же час і вішати надто дорогі, химерні штори це означає приректи себе на їх споглядання досить довгий час. А мода, як відомо, не стоїть на місці. Тому модні, припустимо, в наш час, штори з різними ламбрекенами та іншими елементами, через пару трійку років будуть виглядати смішно. Але і викинути їх шкода тому, що вони досить дорогі. Тому господиня може значно заощадити на декорі свого будинку, розумно поєднуючи штори нейтрального кольору і оригінальної форми з дорогими шпалерами.

Штори двох кольорів

І наостанок порада як можна приховати невеликі огріхи в оздобленні кімнати за допомогою штор. Для цього необхідно оформити вікно яскравими стильними шторами, які будуть привертати до себе увагу. Можливо, це будуть штори з вертикальними смугами контрастного кольору або, взагалі, штори у велику ефектну клітку. Виготовивши з тієї ж тканини чохли для диванних подушок або скатертину на стіл, ви тільки підкреслите свій чудовий смак і почуття стилю.

 

©2015 mojdom.net.ua

Розділи

Фотоальбоми

Інформація