Особливості дизайну скандинавського стилю

Вільний життєвий простір, простота оформлення - ось головні характеристики скандинавського стилю. Також даний стиль може містити в собі світлі тони і їх різні відтінки. Більшість країн скандинавського півострова використовують саме такий стиль в оформленні приміщень. Крім цього, варто зауважити, що саме Швеція, Норвегія, Данія і Фінляндія вперше познайомили світ з таким напрямком в інтер'єрі. Споконвіку жителі північних країн передавали знання, дані прабатьками. Навіть Римська імперія не змогла перевиховати дух у скандинавських жителях, тому вони залишилися вірні досі традиціям північних народів.

скандинавський стиль в інтер'єрі

Норвегія відрізнялася тим, що на її території була величезна кількість лісів, які вважалися труднопрохідними. Такий стан характеризувало Норвегію аж до XIX ст. До цього періоду, щоб хоч якось розчистити і збільшити межу території, мешканці активно займалися архітектурою.

Вікінги давніх часів вірили у своїх язичницьких богів. Щоб підтвердити свою віру, кожне з поселень на скандинавській землі повинно було робити різні прикраси жител, предметів одягу і храмів, застосовуючи при цьому деталі з образів богів. Що стосується Фінляндії, то на її давній території можна було більше зустріти європейський напрямок і стиль. Протягом довгого часу в Швеції також переважав строгий класицизм і плавне бароко. Незважаючи на це, в наш час країни скандинавського півострова все ще дотримуються традиції предків, використовуючи в інтер'єрі своє особисте направлення і стиль.

скандинавський стиль фото

Скандинавський стиль по праву є самим чарівним і прекрасним. Даний напрямок можна застосовувати як у багатоповерхових особняках, так і в приватних будинках.

 

Основні риси скандинавського стилю в інтер'єрі

Щоб стиль максимально підійшов до приміщення, необхідно, щоб кімната мала правильні геометричні параметри. Крім цього, приміщення повинно мати стільки меблів, скільки потребує даний напрямок. Якщо квартира багатокімнатна, кожне з приміщень повинно виконувати певну функцію, і площа однієї кімнати не повинна ділитися на кілька різних зон. Скандинавський напрямок дуже легко розпізнати по оформленню текстилю та використовуваних кольорів і форм. Наприклад, найголовнішою відмітною ознакою в сучасному скандинавському стилі є наявність контрастного текстилю, також часто використовуються клітинні форми. Розмір клітини може бути як маленьким, так і великим. Найчастіше скандинавський стиль характеризується наявністю рослинного орнаменту в будь-якій його інтерпретації. Найпопулярнішими кольорами в даному напрямку є холодні тони - синій, для того, щоб розбавити холод кольорів, можна скористатися білим або червоним. Скандинавський стиль включає в себе всі забарвлення зеленого, його можна змішати з білим кольором, і тоді кімната заграє новими фарбами.

будинок в скандинавському стилі

Сам по собі цей стиль дуже індивідуальний і екстраординарний, проте, щоб відповідати скандинавському напрямку, дуже рекомендується дотримуватися правил оформлення. Наприклад, варто враховувати матеріал, застосовуваний для створення образу скандинавського приміщення. Стиль буде ще більш вираженим, якщо при оформленні використовувати плетені елементи декору. Крім цього, дизайнери часто використовують предмети з необробленого дерева, і, щоб підкреслити стилістику, дані предмети тільки покриваються безбарвним лаком. Крім натурального дерева, дуже естетично і елегантно виглядають в скандинавському стилі речі з натуральної тканини. Яскраво виражене розуміння даного стилю виявляє наявність в інтер'єрі предметів зі скла і хромованого металу. Зазвичай, колір деталей зі скла оформлення варіюється від синього до ніжно-блакитного, тому дана частина елементів буде відмінно гармоніювати з усім декором і стилем кімнати.

дизайн в скандинавському стилі

Стелі і стіни в приміщенні, що оформляється у заявленому стилі, зазвичай забарвлюються в холодні кольори: блакитний, не темний жовтий колір, відтінок слонової кістки та інші. З одного боку, такі спокійні і не кричущі відтінки зможуть створити в будинку атмосферу спокою і відпочинку. Але, щоб розбавити надмірний спокій, можна використовувати яскраві плями при оформленні, щоб інтер'єр не здавався надто нудним.

Дуже важливо зберегти живу теплоту в приміщенні, і з цим завданням відмінно впораються деталі з дерева. Кожен елемент, підібраний з розумом, зможе не тільки пожвавити кімнату, але і створити необхідний гармонійний затишок.

кухня в скандинавському стилі

Щоб повністю перетворити зовні інтер'єр кімнати, необхідно слідувати одному напрямку і стилю. У скандинавському стилі дуже модно використовувати застосування панелей на стіни. Прекрасно виглядатимуть панелі на стінах, колір яких є однотонним. Для різноманітності панелі можна прикрасити рослинним орнаментом, який буде висловлювати всю індивідуальність скандинавського стилю.

 

©2015 mojdom.net.ua

Розділи

Фотоальбоми

Інформація