Облаштування домашнього кабінету

Стрімкий розвиток цифрових засобів зв'язку та сучасні можливості Інтернету дозволяють організувати плідну роботу вдома. Але домашні зручності недостатні для ефективності цієї праці.

Облаштування домашнього кабінету

З цією метою потрібно його якісно організувати. Адже належить вирішувати серйозні та відповідальні питання по мобільному телефону і за допомогою Інтернет зв'язку, готувати і оформляти найважливіші документи та договори, створювати бізнес проекти, вести переписку електронною поштою і багато іншого.

Це велика і дуже важлива, хоча і паперова робота. Вона вимагає створення всіх необхідних умов і комфорту для того, щоб ця одноманітна, рутинна праця не втомлювала, а була ефективною і плідною. Для цього треба облаштувати спеціальний, зручний в усіх відношеннях особистий домашній кабінет. З цією метою необхідно розробити ексклюзивний дизайнерський проект й інтер'єр розміщення максимально зручного і досить необхідного обладнання та меблів у ньому. Це місце повинно мати все необхідне як для плідної інтелектуальної роботи, так і для відпочинку. Воно повинно бути добре освітлене, мати хорошу вентиляцію та звукоізоляцію. Ідеально, коли для цього родина має можливість виділити цілу кімнату. Якщо такої можливості немає, можна виділити для цього кут в одній з кімнат. Досить площі в 3 кв. м. Бажано, звичайно, біля вікна для наявності повноцінного природного освітлення. Однак не завжди планування квартир дозволяє це здійснити. У цьому випадку належить обладнати робочий кабінет біля глухої стіни, заздалегідь подумавши про вентиляцію.

домашній кабінет у класичному стилі

Робочий кабінет, насамперед, повинен бути ізольований від зовнішнього шуму вдень і внутрішнього шуму вночі, щоб при цьому не порушувати спокій домочадців, коли потрібно часто вести переговори, а, часом, допізна затримуватися біля комп'ютера, включаючи при цьому примусову вентиляцію. Перегородки можна змонтувати з профільного каркаса, обшити його з двох сторін гіпсокартоном зі звукоізоляцією між ними. Провести примусову вентиляцію воздуховодами з звуковбирними ущільнювачами. Свіже повітря необхідне для підвищення продуктивності роботи мозку, активного стану всього організму і здорового самопочуття.

інтер'єр домашнього кабінету

Освітлення віддаленого від вікна глухого приміщення також має величезне значення для підвищеної працездатності та зору. Тут треба передбачити різні види світильників як стельові, так і бічні, і настільні.

Приміщення, звичайно, повинно мати герметичні, звукоізоляційні двері. Для цього ідеально підійде металопластикові двері.

кабінет з'єднаний зі спальнею

Всередині кабінету повинен бути встановлений досить великий і зручний робочий стіл. На ньому потрібно встановити комп'ютер, канцелярське приладдя, годинник з таймером і робочі документи. Він повинен мати достатньо вільного місця для роботи з комп'ютером і документами.

Робочі полиці з папками необхідних документів, спеціальними книгами довідниками та дисками повинні бути розташовані максимально зручно для використання. Їх краще розташовувати вертикально одна над іншою навколо столу, ефективно використовуючи площу і мати вільний доступ до них.

Важливим місцем в кабінеті є робоче крісло. Воно повинно бути максимально зручним із змінним положенням спинки, створюючи комфорт для спини та шиї, що зазнають найбільше навантаження при сидячій роботі.

робоче крісло в кабінеті

Оздоблення стін повинно гармоніювати з душевним станом господаря кабінету, створюючи в ньому творчий настрій. Бажано, щоб вони були світлих тонів, створюючи ефект денної освітленості, викликаючи стан активності і працездатності.

Робочий кабінет можна також розмістити, використовуючи ніші для громіздких предметів або коморах, займаючи частину прихожих. Однак є більш прийнятний варіант, якщо влаштувати особистий кабінет на балконі.

стіл для домашнього кабінету

Для цього, перш за все, його треба добре утеплити. Це означає встановити металопластикові вікна з подвійними склопакетами. Бічні стіни можна викласти з легкого газобетону і всі зовнішні стіни облицювати гіпсокартоном і утеплити мінеральною ватою. Стелю можна також зробити з гіпсокартону, утепливши її легкими листами пінопласту. А підлогу обкласти міцними теплими листами з полістиролу, вирівняти їх стяжкою і зверху змонтувати водяний або електричний підігрів. Зверху зазвичай робиться ще одна стяжка, яка якраз досягає рівня підлоги суміжної кімнати. Далі можна постелити ламінат.

красивий домашній кабінет

Таким чином, балкон перетворюється в зручну житлоплощу, цілком сприятливу для особистого кабінету. Це приміщення має ідеальне денне освітлення, природну вентиляцію і достатню звукоізоляцію. Обсяг оздоблювальних робіт передбачає ті ж вимоги, тільки значно менше через вікон.

 

©2015 mojdom.net.ua

Розділи

Фотоальбоми

Інформація