Еклектика - особливий підхід до дизайну інтер'єру

Ось і настав той момент, коли ви прийняли рішення кардинально змінити інтер'єр вашого житла. Крім того, ви хочете не просто зробити косметичний ремонт і поміняти меблі, а бажаєте додати своєму будинку родзинку і стильність.

еклектика в інтер'єрі

І відразу ж ви зіткнетеся з першою проблемою: кожен з членів сім'ї бачить майбутній інтер'єр по-своєму. Зазвичай спроби прийти до єдиного рішення закінчуються скандалом. У такому випадку вам прийде на допомогу стиль еклектика, що припускає під собою змішання кількох, не схожих між собою стилів. Це дасть можливість кожному члену сім'ї реалізувати свої побажання без шкоди для зовнішнього вигляду будинку. Це навіть, навпаки, буде корисно і додасть житлу оригінальні і неповторні нотки.

Але не все так просто. Стиль еклектика дає можливість повністю розкрити свою фантазію. Не потрібно суворо дотримуватися правил одного стилю. Але є й інша сторона медалі - щоб у будинку вийшло витончене змішання різних стилів, а не несмачне нагромадження всіляких речей, слід поставитися до підбору матеріалів для обробки і деталей інтер'єру вкрай акуратно, не допускаючи конфлікту між ними. У цьому питанні потрібна не тільки безкрая фантазія, але і відчуття стилю. І найголовніше: для того, щоб отримати бажаний результат, потрібно дотримуватися головних правил еклектичного стилю.

еклектика в інтер'єрі вітальні

У першу чергу потрібно мати почуття міри - можна поєднувати два, максимум три стилю, але не все, що ви взагалі знаєте. Цей стиль передбачає змішання кращих елементів з інших напрямків. Необхідно змішувати або близькі стилі, або ж зовсім протилежні. Їх елементи повинні бути об'єднані чимось спільним, що робить їх єдиною композицією. Цю ідею можна втілити, завдяки загальній текстурі, архітектурним рішенням, кольоровій гамі і т.п.

Потім перед вами буде стояти ще одна непроста задача - створення в інтер'єрі гармонійного протиріччя. Цей стиль заснований на протиріччях. Але поєднання не повинні бути безладними, безглуздими чи недбалими. Для того щоб створити ідеальне втілення еклектики в інтер'єрі, доведеться докласти чимало зусиль, щоб всі елементи органічно поєднувалися між собою. Загальна обстановка повинна виглядати так, як ніби на неї витрачено багато сил і часу, і вона була ретельно продумана.

стиль еклектика в інтер'єрі

По-третє, не забувайте, що, вибираючи предмети інтер'єру для стилю еклектика, необхідно створити поєднання вигнутих ліній з чіткими, вертикальними. Характерні стилю плавні вигини і закруглені кути. Тепер перейдемо до вибору матеріалів для обробки - для стін вибирайте керамічну плитку, всілякі шпалери або декоративну штукатурку. В якості підлогового покриття використовуйте ковролін, плитку або ламінат. Колірна гама може бути обмежена виключно вашою фантазією. Еклектичний стиль в інтер'єрі має на увазі прикрасу стель ліпниною і різноманітними декоративними деталями. Але якщо обробка стін і підлоги нічим вас не обмежує, то з стелями справа йде складніше, адже якщо у вашій оселі низькі стелі, ліпнина буде недоречна. У зв'язку з цим, доведеться вигадати яке-небудь інше рішення.

Окремо варто обговорити меблі, характерну еклектичному стилю. Вона повинна бути незвичайною, в чомусь навіть химерної. Меблі можуть бути декорованими різьбленими елементами, вигнутими деталями і мати оригінальну форму. Оббивка таких меблів повинна бути виконана з вельми дорогих тканин, з різноманітними геометричними елементами, цікавими орнаментами. Для такого інтер'єрного стилю характерні шафи-купе, які дають можливість створити в кімнаті більше вільного простору і візуально розширити її. Якщо планування і розміри приміщення дозволяють, можна в стіни вмонтувати спеціальні ніші.

еклектика в інтер'єрі фото

Як елементи декору для еклектичного стилю можуть використовуватися картини, дорогі перські килими, незвичайний посуд. У такий інтер'єр ідеально впишуться всілякі екзотичні дрібниці, оригінальні сувеніри, які ви, можливо, привезли з різних подорожей. Доречними будуть великі дзеркала в позолочених рамах, люстри з кришталю з елементами деревини.

Для стилю еклектика характерна велика кількість драпіровок на вікнах і дверях. Драпірування повинні бути неодмінно виконані з розкішних важких тканин - шовку, атласу, парчі і т.д. Такі драпірування можна задекорувати кистями, стразами, пір'ям, стрічками та іншими оригінальними матеріалами.

Створення інтер'єру в еклектичному стилі є зовсім не легкою справою. Але отриманий результат варто всіх витрачених зусиль. Якщо у вас вийде все спроектувати правильно і в точності здійснити свій задум, ви отримаєте новий інтер'єр, який додасть вашому будинку родзинку, облагородить його і зробить затишним і неповторним.

 

©2015 mojdom.net.ua

Розділи

Фотоальбоми

Інформація