Як перетворити підвал в житлове приміщення ?

Перетворення підвалу в житлове приміщення , може додати додаткову площе для життя . Можна її використати в якості тренажерної зали , більярдної , сауни тощо . Але і тут є свої " підводні камені " . Про всі труднощі при перетворенні підвалу в жиле приміщення ми розглянемо в конкретній статті .


Перше запитання яке спадає на думку , це скільки буде коштувати таке перетворення . Для отримання точної відповіді вам необхідно скласти проект і смєту на дані роботи . Але ви можете , приблизно , самостійно оцінити об’єм робіт та витрати пов’язані по будівництву .

Для цього вам необхідно дати відповідь на декілька запитань :


- Чи ваш підвал є достатньо сухим для проживання . Якщо  так , то інші проблеми можна відносно легко вирішити . Коли в підвал просочуються грунтові води , на стінах утворюється цвіль або грибок , тоді витрати на будівельно-ремонтні роботи значно зростуть .


- Яка у вас висота підвального приміщення ? Якщо у вас висота підвального приміщення 2.5м або більша , тоді він підходить для будь-якої мети . В випадку якщо у вас менша висота ніж 2.5 м. , приміщення підійду для більярдної , сауни , тренажерної зали .


- Наявність вікон в підвалі . Тут не обов’язкова сама присутність вікна , а отвору для їх розміщення . Мінімальна ширина вікна повинна бути не менше 0.9 м. Звичайно , можна і власноруч збільшити отвір за допомогою електромолотка . Але переважна більшість стін в підвалі є несучими . Що ускладнить збільшити отвір для вікна .

Вирішення проблеми .


- Якщо будівля побудована на земельній ділянці з хорошою проникністю грунту і рівень залягання грунтових і підземних вод  є нижчим за рівень підвального приміщення хоча б на 1м . Тоді проблем з підтопленням підвалу не повинно бути .


Набагато гірше , коли в підвалі в період дощів зявляється вода , сирість . Знешкодити це досить складно і дорого . Для цього необхідно ізолювати зовнішні стіни підвалу , це ще дасть додаткове тепло в підвальному приміщенні . Зробити якісний дренаж навколо фундаменту . Якщо ці роботи не виконати  , то стане неможливим в подальшому виконання наступних робіт : електромонтаж та встановлення підлоги …


В підвалі , як правило , знаходяться всі несучі стіни . Тому перепланування , кардинальні дизайнерські ідеї тут не підійдуть .


Якщо підвальне приміщення не адаптоване для проживання , тобто не має в висоту 2.5. , можна збільшити його за допомогою видалення верхніх шарів в цокольному приміщенні . Такий спосіб як правило є самим простим і дешевшим .  


- Належне освітлення в кімнатах , нам забезпечить , збільшення  віконних отворів . Або зробити їх там , денам більше до вподоби . Найпростішим методом отримання вікон в підвальному приміщенні , це розмістити їх на 15 – 20 см. вище рівня землі . Це вирішить проблему з дощовою водою , зо зі снігом взимку .


- Стічні води в глибоких підвалах можуть не зливатися до загального колектора . Так як рівень відносно землі в них різний . Для подолання цієї проблеми , необхідно купити насосну станцію . Для сімї , яка використовує туалет , пральну машинку , душ , раковину , достатньо буде насоса розміром з валізу .   

 

Розширення вікон в підвалі.

Найпростіше розширювати вікна на високих фундаментах , коли підвальне приміщення знаходиться над землею . Складнішим , вже завданням ...

Поглиблення підвалу .

Перетворення підвалу в житлове приміщення включає в себе збільшення його висоти , принаймні до 2.5 м. Як це зробити ми вам розповімо .

Вплив зовнішніх факторів на підвальне приміщення .

На сьогодні підвал як має прихильників , так і супротивників . Одні говорять , що будівництво підвалу це лишні витрати . Інші ж , навпаки , що з підвалу можна отримати ...

 

©2015 mojdom.net.ua

Розділи

Фотоальбоми

Інформація